چگونه ارور Error Establishing a Database Connection را برطرف کنیم ؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به نام خدا و با سلام در این پست قصد داریم تا به سوال یکی از کاربران در زمینه ی رفع ارور Error Establishing a Database Connection پاسخ دهیم. با من مجید مقدم مدیر مجله آموزشی پاسخجو همراه باشید.

ارور Error Establishing a Database Connection چیست ؟

در ابتدا باید بدانیم که ارور همان طور که از نام آن پیداست ، مربوط به ارتباط سایت با دیتابیس می باشد و زمانی که سایت شما نتواند با دیتابیس ارتباط برقرار کند ، این ارور به بازدیدکنندگان تان نمایش داده خواهد شد و کاربران نمی توانند به اطلاعات سایت شما را مشاهده کنند و عبارت زیر در سایت تان درج خواهد شد.

رفع اروردیتابیس

علت ارور Error Establishing a Database Connection چیست ؟

این ارور ممکن است در اثر تغییر اطلاعات دیتابیس ، رخ دهد. اطلاعات دیتابیس ، در فایل wp-config.php ذخیره و نگهداری می شود. درصورتیکه اطلاعات

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توان این ارور را رفع کرد.

راه های برطرف کردن ارور Establishing a Database Connection

اولین کاری که پس از مشاهده این خطا باید انجام داد ، ورود به فایل منیجر هاست و بررسی فایل wp-config.php می باشد. اطلاعات مربوط به دیتابیس ( نام پایگاه داده ، نام کاربری و پسورد ) در این فایل نگهداری میشود.

مرحله بعد ، ورود به قسمت مربوط به مدیریت دیتابیس ها در کنترل پنل هاست می باشد. شما می توانید بررسی کنید و درصورت نیاز ، اطلاعات دیتابیس سایت تان را تغییر دهید و سپس ، تغییرات را در فایل wp-config اعمال کنید.

در صورتیکه از طریق راه های بالا نتوانستید ، مشکل تان را حل کنید ، نگران نباشید، هنوز یک راه دیگر پیش رو دارید ، شما می توانید از دیتابیس فعلی بک آپ بگیرید ( از طریق phpmyadmin) ، سپس دیتایس جدیدی بسازید و فایل بک آپ را در دیتابیس جدید ایمپورت کنید و اطلاعات دیتایس جدید را در فایل wp-config با اطلاعات دیتابیس قبلی جایگزین کنید.

توجه داشته باشید ، ممکن است یکی از دلایل رخ دادن ارور Error Establishing a Database Connection حذف دیتابیس باشد ، ممکن است بصورت سهوی و اشتباها دیتابیس متصل به سایت را حذف کرده باشید که در این حالت ، راهی برای رفع آن وجود ندارد. از همین رو توصیه می کنیم حتما در بازه های زمانی کوتاه ، از پایگاه داده و کل سایت تان بک آپ بگیرید. درصورتیکه در زمینه بک آپ گیری از سایت ، اطلاعات کافی ندارید ، نگران نباشید ما به زودی در مورد بک آپ گرفتن از سایت ، مقاله ای کامل و جامع منتشر خواهیم کرد.

همچنین آموزش تصویری و ویدیویی در رابطه با رفع این ارور بزودی آماده خواهد شد و از طریق همین پست ، در اختیار تان قرار خواهد گرفت.

درصورتیکه در مورد این پست و ارور ارتباط دیتابیس ، سوالی دارید از طریق نظرات همین پست ، بپرسید .همچنین اگر راهی برای رفع این مشکل می شناسید با ما در میان بگذارید.

پرسش و پاسخ وردپرس

گروه پرسش و پاسخ تلگرامی ما با آی دی pasokhjo_it ، شما می توانید در این گروه سوالات خود را مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن توسط ما و سایر متخصصین وردپرس ، پاسخ داده شود .

منبع https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-fix-the-error-establishing-a-database-connection-in-wordpress/

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از درج هر گونه نظر تبلیغاتی ، توهین آمیز و نامرتبط خودداری کنید.