تاثیر ایمیل مارکتینگ در افزایش فروش

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در این پست در مورد تاثیر ایمیل مارکتینگ در افزایش فروش صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید

به نقل از مصاحبه ای با استاد احمد روستا پدر تبلیغات ایران، کیفیت محصول و خدمات، هرگز نمیتواند جای تبلیغات را بگیرد؛چرا که باید دیده شوید تا انتخاب شوید. به استناد گزارشات و آمارهای موثق بین المللی از سال 2009 تا 2014 تلویزیون جایگاه بسیار تاثیرگذاری در تبلیغات داشته است و می توان دید که تا به امروز هم هنوز نمیتوان عملکرد این رسانه جادویی را نادیده گرفت.

اما با همه گیر شدن موبایل و وابستگی کاربران به اینترنت، باید پذیرفت که روزنامه ها، تلویزیون، رادیو و حتی بیلبورد ها هم کم کم جای خود را به هر آن چیزی داده اند که در صفحه نمایش موبایل جا می شود! در این میان تبلیغات هم جای خود را پیدا کرده است. باید پذیرفت که حتی شبکه های اجتماعی هم امروزه یکی از مجراهای اصلی اقتصاد و درآمدزایی است.

با نگاهی عمیق تر میتوان مخاطبین را دسته بندی کرد تا به جامعه هدف مد نظر نزدیک تر شویم. به فرض مثال در لینکدین فضای مناسبی برای فروش فینگرفودهای خانگی نیست! در بین تمام روش های تبلیغات حرفه ای ترین و تجاری ترین روش، ایمیل مارکتینگ است. کاربری که ایمیل دارد؛ ایمیل را روی سیستم و موبایل خود چک میکند؛ در سامانه های مختلف فعال بوده و آدرس ایمیلش در بانک های متنوع ثبت شده؛ ایمیل ها را میخواند و با خواندن ایمیل روی لینک سایت کلیک میکند و … تمام! به آنچه میخواستیم رسیدیم.

کاربر آگاه؛ کسی که تنها به دنبال وبگردی نیست و آگاهانه از مجراهای مختلف به دنبال تامین نیاز و به روز‌رسانی خود در بستر اینترنت است. طبیعتا نرخ تبدیل چنین کاربری به مراتب بسیار بالاتر از رهگذارن و مسافرات تاکسی و اتوبوس در اتوبان همت است. ابدا به دنبال این نیستیم که تاثیر تبلیغات میدانی را نادیده بگیریم. بلکه اتفاقا هدف تطبیق منابع با نیاز شماست.

کم هزینه بودن و نرخ تبدیل بالای ایمیل مارکینگ

در شرایطی که هزینه یکی از پارامترهای محدود کننده باشد، چه روشی بهتر از ایمیل مارکتینگ را می شناسید. روشی کم‌هزینه با جامعه هدف غربال شده و نرخ تبدیل بالا. در یک مقایسه ساده در می‌یابیم که در تبلیغاتی مثلا مانند بیلبوردهای خیابانی هزینه تبلیغات بالا بوده و به طبع مخاطبین بسیار بالایی هم پوشش داده می شوند. اما نرخ تبدیل مشخصا پایین است، چون از عموم مردم منتظر بازخورد هستیم. مگر اینکه محصول ما محصولی عام مانند مواد شوینده، خوراکی ها و … باشد.

پس عملا برای بیزینس ها، فروشگاه ها، شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ هم به لحاظ هزینه هم به لحاظ نرخ تبدیل و جامعه هدف، ایمیل مارکتینگ یکی از بهترین روش هاست. در  خدمات ایمیل مارکتینگ شما یک پنل با کاربری آسان در اختیار خواهید داشت. لیست ایمیل ها را وارد نموده و ایمپورت میکنید و با تعریف زمان ارسال و عنوان ایمیل نوبت به طرح متن و تمپلیت ایمیل می رسد. در این بخش نیز قطعا نیاز به راهنمایی هایی خواهید داشت.

جلوگیری از اسپم شدن در ایمیل مارکتینگ

تنظیمات ایمیل برای جلوگیری از اسپم شدن صرفا معطوف به موارد فنی میل سرور نیست و برخی ترفند ها مانند افزودن لینک ” نمیخواهم ایمیل را دریافت کنم” به جلوگیری از اسپم شدن کمک میکند. بعد از ارسال هم در گزارشی که پنل ایمیل مارکتینگ از میل سرور در اختیارتان قرار میدهد، می توانید به صورت لحظه ای مانیتور کنید که چه تعداد ایمیل ارسال شده، چه تعداد ایمیل باز شده و چه تعداد کلیک روی سایت شما شده است. این گزارش تا حد زیادی هم در کمپین های بعدی به شما کمک میکند. چرا که بازخورد مشتریان بهترین راه برای بهینه سازی است.

حتی ساعت ارسال نیز در میزان بازخورد موثر است و شما از گزارش ایمیل مارکتینگ خود می توانید بررسی کنید که چه بازه ای برای تبلیغات صنف و لیست ایمیل های شما مناسب تر است. اینکه حتی کدام آدرس ایمیل ها روی وب سایت کلیک کرده اند نیز، می تواند در تعریف کد تخفیف و پیشنهادات ترغیب کننده ایمیل بعدی راهنمای خوبی باشد. تجربه های خود از ایمیل مارکتینگ را با ما در میان بگذارید.

 توجه : این مقاله توسط کاربران و به عنوان پست مهمان در سایت منتشر شده است. درصورتیکه این مقاله را ناقض قوانین کپی رایت و قوانین جمهوری اسلامی ایران میدانید ، از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید . 

منبع :

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از درج هر گونه نظر تبلیغاتی ، توهین آمیز و نامرتبط خودداری کنید.