چگونه محتوای سئو شده و مفید تولید کنیم ؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

 برای آنکه به اهداف خود در خصوص استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای برندینگ خود برسید، مهم است بدانید چگونه محتوا تولید کرده و از آن استفاده کنید.

چگونه محتوا ی سئو شده و مفید تولید کنیم ؟

هنگامی که شما از محتوایی به‌صورت موقت استفاده می‌کنید، عملا برند و نام تجاری خود را با خطر دور شدن از هدف اصلی مواجه کرده‌اید. بسیاری از مردم که در رسانه‌های اجتماعی مشغول به فعالیت هستند، از برنامه زمانبندی شده و مطالعه شده استفاده می‌کنند و همین امر را استراتژی موفقی در کسب نتایج مطلوب خود می‌دانند. تعیین برنامه استراتژیک و حفظ آن در جهت تولیدمحتوا برای رسانه‌های اجتماعی، کاربرد موثر و قدرتمندی داشته و این تضمین را می‌دهد که نام تجاری خود را در طول دوره زمانی ارتقا دهید.

اهداف محتوای شما

تا به الان باید به این نتیجه رسیده باشید که محتوا تا چه حد می‌تواند نقش مهم و موثری در راستای میل رسیدن به اهداف بلند‌مدت برای حضور و استفاده از امتیازات رسانه‌های اجتماعی داشته باشد. غالب محتوا بهتر است که همگام و همسو با استراتژی‌های تعیین شده در خصوص دیگر رسانه‌های اجتماعی‌تان باشد و تا حد امکان نیز سعی کنید از موضوع تعیین شده خارج نشود.

تولید محتوای قوی و متفکرانه با رویکردی دور‌اندیشانه در راستای تاثیر‌گذاری روی مخاطب از مطالب شما، می‌تواند پیام شما را بسیار پر‌رنگ و شفاف و با اطمینان به مخاطبان شناخته شده شما انتقال دهند. برخی اهداف مهم که محتوا باید از آن بهره‌مند باشد عبارتند از:

– محتوایی که در دسترس باشد (محتوایی که دسترسی آن برای مخاطب آسان باشد)

– محتوایی که درگیر کند‌ (محتوایی که از سمت مخاطب لایک بخورد، به اشتراک گذاشته شود یا در خصوص آن نظری داده شود)

– محتوایی که متحول کند (محتوایی که مخاطب پس از خواندن آن تبدیل به یک هوادار یا دنبال‌کننده Fan-‌ Follower شود)

– محتوای بینشی‌ (محتوایی که تولید کرده‌اید باعث دریافت باز‌خورد از سمت مخاطبان شود یا قالب پرسشی داشته باشد تا از آن طریق مطلب مورد علایق آنها را شناسایی کنید).

لحن بیان

رسانه‌های اجتماعی، روایت‌های تکه‌تکه‌ای هستند که خود از محتوای ریزتری تشکیل شده‌اند تا داستان برند شما را برای همگان تعریف کنند. به همین دلیل و به جهت آنکه مشاهده‌کنندگان و دنبال‌کنندگان برندتان با پیام‌ها و مطالب فراوان شما مواجه می‌شوند باید از یک نمایه (Profile) واضح و روشن برخوردار باشید تا با ماهیت و اساس آن، اعلام کنید که برند شما با وقار، اصالت، محکم و استوار ایستاده و در حال ایفای نقش است و این معنای اصلی یک برند بودن است.

در زمینه کاری محتوا‌سازی، پیدا کردن لحن بیان از ارکان اولیه است. در حقیقت محتوای کلامی بسیار مهم‌تر هم است. به این دلیل که بسیاری از شبکه‌های اجتماعی از مزایای محتوای بصری برای انتقال پیام‌های خود استفاده می‌کنند. با رعایت کردن نکاتی که در ادامه بیان می‌شود، می‌توانید محتوای بصری مناسب و صحیحی را تولید کنید:

تصوری از برند خود را که می‌خواهید در رسانه‌های اجتماعی آن را رشد و ارتقا دهید در ذهن خود داشته باشید. چه ارزش و خواصی را برای آن در نظر گرفته‌اید؟ چه کیفیت، طراحی خاص یا احساسی را برای آن تجسم کرده‌‌اید؟ بنابراین لحن بصری خود را بر مبنای این سوالات و عناصر گفته شده خلق کنید. برای مثال اگر شما در خصوص بسته‌بندی محصولات غذایی فعالیت می‌کنید، تصویری را نشان دهید که در آن مواد‌غذایی تازه و سالم در کنار بسته‌های شما قرار دارد.

تولید محتوا

از لحن کلامی خود دفاع کنید

اجازه ندهید که مشغله کاری روزانه و فشار کاری بالا بر شما تاثیر بگذارد، چرا‌که باعث انتخاب و تهیه محتوای ضعیف و غیر‌کاربردی برای برندتان می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد رسانه‌های اجتماعی یک روایت تکه‌تکه است و برای اینکه بتوانید محکم و استوار برندتان را معرفی کنید، نیاز به یک نمایه شفاف و واضح دارید.

ردیابی عملکرد

منظور از ردیابی عملکرد این است که پس از انتشار مطالبتان، روی آنها نظارت داشته باشید تا ببینید که با چه نظرات و دیدگاه‌هایی مواجه می‌شوید و مطالبتان چه تاثیری خواهد گذاشت و تا چه میزان از آن استفاده می‌شود (میزان لایک، اشتراک‌گذاری و… ). با چنین اطلاعاتی شما می‌توانید مدیریت بهتری نسبت به محتوای برند خود داشته باشید. برای ردیابی کردن نتیجه محتوایی که در شبکه‌های رسانه‌ای خود قرار داده‌اید، دو راه وجود دارد:

۱-‌ پیگیری روند پیشروی و نمونه‌گیری از ارزش‌گذاری که از سمت مخاطب می‌آید.

۲-‌ یادگیری بیشتر خود شما از محتوا هایی که تولید می‌کنید و درک شفافی که از سازمان‌تان کسب می‌کنید.

که هر دوی آنها در جهت نزدیک‌تر شدن به روند بهبود بخشیدن به کارایی مطالبتان کمک می‌کنند. مشاهده و پیگیری سطح بالا از روند رو به جلوی برند خود در شبکه‌های اجتماعی، کلیدی است برای اثبات ارزش برند تجاری‌تان با در نظر گرفتن اهداف بلند‌مدت خود در رسانه‌ها. بسیاری از شرکت‌ها این روند را نوعی زیرکانه قلمداد می‌کنند.

در حالی که می‌تواند این طور نباشد. کافی است که نگاه‌تان فرا‌تر از معیار‌های رسانه‌های اجتماعی در جهت اثبات ارزش برندتان باشد. تعداد بازدید و مقدار زمان صرف شده در صفحات شما، مهم‌ترین معیار‌هایی هستند که می‌تواند اثبات کند که حجم و کیفیت تلاش شما در رسانه‌های اجتماعی در چه سطحی است. در خصوص این بخش شما می‌توانید ازGoogle Analytic که قوی‌ترین ابزار برای شناخت این معیار است استفاده کنید.

عملکرد محتوا

رسانه‌های اجتماعی مدام در حال تغییر و تحول هستند بنابراین اگر شما شش ماه پیش، مطلبی را منتشر کرده‌اید و بازخورد خوبی نیز از آن گرفته‌اید، انتظار این را نداشته باشید که امروز هم به همان شکل باشد و همان بازخورد را داشته باشد. از طرفی حتی مخاطبان هم تغییر می‌کنند (به قول معروف آدمیزاد است دیگر) و تفکرات‌شان و نظرات‌شان ممکن است دچار همین تغییرات شود.

جهت مطالعه مطالب مرتبط با سئو و بهینه سازی سایت اینجا را کلیک کنید

شاهین سوری | Shahin Soori

 توجه : این مقاله توسط کاربران و به عنوان پست مهمان در سایت منتشر شده است. درصورتیکه این مقاله را ناقض قوانین کپی رایت و قوانین جمهوری اسلامی ایران میدانید ، از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید . 

 

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از درج هر گونه نظر تبلیغاتی ، توهین آمیز و نامرتبط خودداری کنید.