پرسش و پاسخ سئو

زمان مطالعه: 2 دقیقه

درصورتیکه در زمینه سئو و بهینه سازی سوالی دارید ، از طریق نظرات این پست ارسال کنید تا توسط کارشناسان سئوی مجله آموزشی پاسخجو ، به آن پاسخ داده شود. همچنین شما میتوانید سوالات خود در این زمینه را از طریق گروه پرسش و پاسخ سئو و آیتی ما در تلگرام با آیدی @pasokhjo_it بپرسید و با کارشناسان ما بصورت مستقیم در ارتباط باشید.

سوالات رایج و پرتکرار در این پست درج خواهد شد و سایر سوالات ، از طریق رپلای کامنت ، پاسخگویی خواهد شد.

سوال اول : آدرس صفحات و پست ها ، برای سئو بهتره فارسی باشه یا لاتین ؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت ، تفاوت چندانی در این مسئله وجود ندارد اما نکاتی وجود دارد که رعایت آن می تواند تاثیر خوبی داشته باشد.

اول اینکه به نظر بنده این مسئله به کلمه کلیدی تعیین شده برای پست تون بستگی داره. اگر کلمه کلیدی تون فارسیه ، بهتره که url هم فارسی باشه ، اما اگر کلمه کلیدی تون لاتین هست بهتره url لاتین باشه . شاید دغدغه ی خیلی از وبمستران برای استفاده از ادرس پست ها به صورت فارسی ، طولانی بودن و ناخوانا بودنشون باشه و اینکه برای اشتراک گذاری اش کمی اذیت میشن. برای رفع این مشکل راهکارهای زیادی وجود داره. یکی از اون راه ها اینه که از افزونه ی Pretty link استفاده کنید و باهاش برای مطالب تون ، لینک کوتاه بسازید.

با این افزونه می تونید برای لینک های داخلی سایت خود تون و یا هر لینک خارجی دیگه ای ، لینک کوتاه تحت دامنه خودتون داشته باشید.

برای مثال لینک این پست چون فارسی هست به صورت زیر نشون داده میشه :

https://pasokhjo.com/blog/%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%b4-%d9%88-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%ae-%d8%b3%d8%a6%d9%88/

که ما با استفاده از افزونه pretty link ، لینک کوتاه

https://pasokhjo.com/seo-qa

رو ساختیم. درواقع شما با کلیک روی لینک کوتاه ، به ادرس قبلی ریدایرکت میشوید.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از درج هر گونه نظر تبلیغاتی ، توهین آمیز و نامرتبط خودداری کنید.