منظور از پالت ابزار چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پالت ابزار یکی از کاربردی ترین تجهیزات انبارداری و ظروف نگهداری مواد می باشد که به آن جعبه پلاستیکی انبار نیز میگویند. این پالت های ابزار که به پالت پیچ و مهره نیز معروف هستند،در قسمت های تولیدی انبار محصول و انبار قطعات و ابزار آلات استفاده میشوند.درواقع، اقلام ریز مانند ابزارآلات،پیچ و مهره و قطعات یدکی که نمیتوان آنها را روی پالت های سایر سیستم های قفسه بندی انبار نگه داری کرد، در جعبه پلاستیکی انبار قابل نگه داری میباشند.

پالت های ابزار،ساختاری شبیه به جعبه های بدون سقف دارند و در انواع مختلفی از قبیل جعبه های پلاستیکی دیواری و ایستاده تولید و عرضه می شوند. در انواع پالت پیچ و مهره، به صورت پایه دار و بدون پایه بر روی هم نصب شده و امکان نصب از بغل نیز در آنها وجود دارد که در نوع دیواری آن، جعبه های پلاستیکی در ابعاد و اندازه های مختلف بر روی لورد پانل های فلزی نصب میشوند و نظم خوبی را در انبار به وجود می آورند.

ویژگی های پالت ابزار :

جعبه های پلاستیکی انبار یا همان پالت های ابزار،دارای انواع مختفی هستند که با توجه به کاربرد آنها در مکان های مختلف طراحی و تولید میشوند. که در رابطه با کاربردهای آن در ادامه توضیح خواهیم داد.ویژگی های هر نوع از این پالت ها ارتباط مستقیمی با نوع کاربرد آنها داد،که این ویژگی ها عبارتند از :

 • امکان نصب جاکارتی برای تمام پالت های ابزار جهت دسترسی و شناسایی آسان تر کالاهای موجود در هر جعبه
 • تنوع در ابعاد و اندازه پالتها
 • نصب پالتها بدون پایه بر روی هم به صورت طبقاتی
 • نصب پالت پلاستیکی با پایه بر روی هم با توجه به وزن و اقلام موجود در جعبه
 • قابلیت نصب بر روی لورد پانل که برخی از انواع این پالت ها امکان پذیر است
 • امکان نصب جعبه ها از بغل به یکدیگر و جا به جا شدن کشویی هر یک به منظور جلوگیری از تکان خوردن و بهم ریختگی

کاربرد های پالت ابزار کدامند ؟

این گروه از اقلام انبار داری در محیط های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد که با توجه به محیط کاربردهای مختلفی دارند. تعدادی از این کابردها به شرح زیر هستند :

 1. جهت قرار دادن محصولات مختلف در فروشگاه ها و هایپر مارکت ها
 2. جهت نگهداری و انبار قطعات یدکی در کارخانجات و فروشگاه ها
 3. جهت نگهداری و انبار ابزار آلات در کارگاه ها و مغازه های فروش ابزار
 4. استفاده از جعبه های پلاستیکی پیچ و مهره در انبار منازل مسکونی
 5. جهت استفاده در داروخانه ها

 

 توجه : این مقاله توسط کاربران و به عنوان پست مهمان در سایت منتشر شده است. درصورتیکه این مقاله را ناقض قوانین کپی رایت و قوانین جمهوری اسلامی ایران میدانید ، از طریق صفحه تماس با ما اطلاع دهید . 

 

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از درج هر گونه نظر تبلیغاتی ، توهین آمیز و نامرتبط خودداری کنید.