ویرگول و هرآنچه درباره آن باید بدانیم ( + نحوه لینک سازی بی دردسر )

زمان مطالعه: 3 دقیقه

همان طور که می دانید سایت ویرگول ، یک سایت فوق العاده مفید و کاربردی برای وبمستران می باشد .در این سایت شما می توانید به اشتراک مطالب و مقالات خود بپردازید و از طریق آن لینک سازی و برندسازی کنید و سئو خارجی سایت خود را ارتقا دهید . اما اگر قوانین سخت گیرانه ویرگول را رعایت نکنید ، ممکن است مطالب و حتی حساب کاربری تان در ویرگول ،توسط ادمین های آن حذف شود.

من مجید مقدم در ادامه به شما خواهم آموخت که چگونه و چه نوع مطالبی بنویسیم که توسط ویرگول حذف نشود . با من همراه باشید .

معرفی و بررسی ویرگول

ویرگول

اجازه بدهید قبل از هر کاری ، توضیحات مختصری در مورد این سایت ( برای کسانی که با آن آشنایی ندارند ) بدهم. ویرگول درواقع یک سرویس انتشار محتوا می باشد که شما می توانید مطالب و محتوای مختلفی را در آن منتشر کنید. می توان گفت ویرگول ( که نسخه ایرانی سایت مدیوم می باشد ) دارای جایگاه و اعتبار بالایی در بین سایت های ایرانی نزد گوگل دارد و داشتن بک لینک از چنین سایت هایی باعث میشود تا در زمان کوتاهی سایت مان ،رشد چشمگیری داشته باشد.

در حال حاضر رتبه الکسای جهانی سایت ویرگول 3030 و رتبه ایران آن 165 و  domin athority ( اعتبار دامنه ) آن نیز 40 می باشد که چنین سایتی برای وبمستران بسیار ارزشمند می باشد .

نوشتن مطالب مورد تایید virgool

همان طور که گفته شد ، ویرگول به شدت قوانین سخت گیرانه ای داشته و با اسپم مخالف است . به همین دلیل در صورت مشاهده اسپم ، مطلب شما را حذف می کند و یا درصورت تکرار ، کلا حساب کاربری تان را غیر فعال می کند. برای جلوگیری از حذف حساب کاربری و مطالب تان در ویرگول ، به موارد زیر توجه کنید :

 • افراط در لینک سازی ممنوع ، سعی کنید در مقاله های تان ، تعداد زیادی لینک به سایت تان ایجاد نکنید. توصیه ما درج یک لینک با کلمه کلیدی مورد نظر تان + درج لینک مقاله در سایت تان به عنوان منبع می باشد. توجه داشته باشید بک لینکی که در متن نوشته خود قرار می دهید به صفحه مرتبط با مقاله هدایت شود .
 • عدم ایجاد لینک به صفحه اصلی ، درواقع می توان گفت یکی از دلایلی که ممکن است منجر به حذف پست تان شود همین است. به هیج وجه به صفحه اصلی سایت تان لینک ندهید. برای این کار ، لینک سایت تان را در پروفایل تان درج کنید .
 • توصیه مهم دیگر این است که مقاله ای که می نویسید به صورت کامل منتشر شود و طوری نباشد که کاربر برای خواندن ادامه آن مجبور به ورودبه سایت تان شود و درواقع باید کاربر تمامی اطلاعات مورد نیاز خود از مقاله شما را در سایت ویرگول دریافت کند.
 • مقالات خود را طوری بنویسید که ویرگول متوجه قصد و نیت تان از فعالیت در این سایت ( که بدون شک لینک سازی و برندسازی هست ) نشود. برای مثال می توانید در مقاله خود از ویرگول نام ببرید ، به پستی در ویرگول اشاره کنید که با موضوع پست شما مرتبط است و کارهایی از این دست.
 • همچنین از کاربران خود بخواهید نظرات خود را در مورد این مقاله در زیر همین پست ارائه کنند این کار باعث می شود تا ویرگول شما را به عنوان بلاگر بشناسد و در مورد شما سختگیرانه عمل نکند .

این لیست به زودی تکمیل خواهد شد. شما هم می توانید اگر روشی می شناسید ، از طریق نظرات همین پست اعلام کنید .

 

 

 

2 نظرات
 1. محمود بهنام می گوید

  خیلی مقاله خوب و کاملی بود جناب مهندس. و به نظرهرچه زودتر باید لینک سازی در این وبسایت محبوب رو شروع کنم

  1. مدیر سایت می گوید

   ممنون موفق باشید

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از درج هر گونه نظر تبلیغاتی ، توهین آمیز و نامرتبط خودداری کنید.