رفع مشکل اتصال به اینترنت همراه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

امروزه استفاده از تلفن هوشمند در زمینه های مختلف به شدت افزایش یافته است و یکی از پرکاربرد ترین موارد ، اینترنت می باشد. شما با تلفن هوشمند خود میتوانید به راحتی به اینترنت متصل شوید و از سایت ها و رسانه های اینترنتی مختلف دیدن کنید. اما تصور کنید ، مشکلی در تلفن هوشمند تان رخ دهد و نتوانید به اینترنت متصل شوید. چه حسی به شما دست می دهد ؟

شاید هم تاکنون این مشکل را تجربه کرده باشید . ما در این پست قصد داریم تا یکی از دلایلی که ممکن است اینترنت شما دچار مشکل شود را بررسی نماییم.

مشکل عدم امکان باز کردن برخی سایت ها در تلفن هوشمند

برخی مواقع میتوان با تلفن همراه به اینترنت متصل شد و از شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام ، واتساپ ، اینستاگرام و … استفاده کرد اما هنگام باز کردن سایت ها با مرورگر ، با مشکل مواجه میشویم. این مشکل معمولا در زمانیکه تلفن همراه خود را تازه خریده باشید یا به تازگی فلش زده و یا ریست فکتوری کرده باشید رخ می دهد.

برای رفع این مشکل کافیست تا وارد صفحه مربوط به تنظیمات APN گوشی خود شوید ، این مسیر در مدلهای مختلف ، متفاوت است اما در اکثر دستگاه ها به این صورت می باشد :

تنظیمات : بیشتر : شبکه های تلفن همراه : نقاط دسترسی

و در صورتیکه زبان دستگاه انگلیسی باشد :

setting : more : network : apn

پس از پیدا کردن این مسیر ، کافیست دو فیلد پراکسی و پورت را خالی کرده و ذخیره نمایید . پس از این کار ، ممکن است لازم باشد تا اینترنت خود را خاموش و روشن نمایید. درصورتیکه با خاموش و روشن کردن دیتا ، باز هم این مشکل وجود داشت ، دستگاه را خاموش و مجددا راه اندازی نمایید.

درصورتیکه موفق به انجام این کار نشدید ، از طریق نظرات همین پست اعلام کنید .

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از درج هر گونه نظر تبلیغاتی ، توهین آمیز و نامرتبط خودداری کنید.